Pies Ratlerek – informacje

Pies Ratlerek – informacje

Warto przemyśleć zakup zwierzątka małego, który nie będzie sprawiał nam problemów. Rasa taka jak np. ratlerek. Pieski te wymagają wiele zainteresowania – lubią być głaskane, trzymane na rękach czy kolanach – to idealnie towarzysze dla osób starszych czy dzieci. Pieski te lubią również poczucie bezpieczeństwa – opiekunowie muszą dbać o to, aby miały wygodne legowisko lub budkę, w które mogą się schować.

Ratlerki, yorki, maltańczyki czy teriery posiadają problematyczną sierść i skórę – w przypadku piesków długowłosych może się ona plątać – niezbędna jest w takim przypadku codzienna pielęgnacja oraz rozczesywanie. Niektóre pieski mogą mieć również problemy ze skórą, szczególnie te o krótkiej sierści. Psy mogą posiadać skórę atopową, cierpieć na alergie – w związku z tym skóra jest podatna na łuszczenie, wysypki i inne schorzenia. Warto zapytać weterynarza, jak dbać o delikatną skórę niewielkich piesków. Weterynarz poleci również odpowiednią karmę, która będzie miała dobry wpływ na skórę oraz sierść zwierzęcia.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Alegratka.pl

One thought on “Pies Ratlerek – informacje

  1. Psisko jest bardzo przyjazne, nie ma cienia wątpliwości, że można się z nim bardzo dobrze bawić. Spokojnie można stwierdzić, że jest prawdziwym przyjacielem człowieka. Ogólnie rzecz biorąc strasznie dobrze się z nim dogadujemy. Bardzo fajny piesek, bez nie niego jest mi bardzo przykro. Pozdrowienia dla wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *