Berneński Pies Pasterski – opis rasy

Berneński Pies Pasterski – opis rasy

Wbrew popularnym opiniom, duże rasy psów cechują się ogromnym powodzeniem ze strony Polaków, zwłaszcza jeśli ktoś pragnie zająć się profesjonalną hodowlą. Na pewno do tej grupy należy berneński pies pasterski, który pod względem wyglądu nieco przypomina znane i lubiane bernardyny. Wymieniony czworonóg idealnie sprawdzi się jako pies zaganiający, jednak zazwyczaj po prostu pełni rolę ukochanego zwierzęcia całej rodziny. Naprawdę szybko przywiązuje się do właścicieli, co dla wielu osób jest naprawdę istotne. Warto poszukać konkretnych cech o tej rasie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

2 thoughts on “Berneński Pies Pasterski – opis rasy

  1. Szczeniak jak dla mnie jest bardzo uniwersalny. Choćby nie wiem co, zawsze umie się dostosować do sytuacji. Wcale go nie szkoliłem, ale robi wszystko, co mu się powie. Chciałem mieć zawsze, takiego fajnego szczeniaczka, to mi się udało. Każdemu gorąco polecam zwierzaka, ponieważ jest cudny. Pozdrowienia dla wszystkich!

  2. Berneński pies pasterski ma dla mnie tylko jedną wadę. Niestety żyje tylko około 7 lat. Ja osobiście przyzwyczajam się do psów i bardzo boli mnie odejście zwierzaka. Miałem Berneńskiego psa pasterskiego i więcej (ze względu na krótkie lata życia) nie wziąłbym tej rasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *